MOL otrzymywał w tej sprawie, MIĘDZY INNYMI, zapytania od mieszkańców…

2020-02-21

Pozwolimy sobie na trawestację:

MOL otrzymywał w tej sprawie, MIĘDZY INNYMI, zapytania od mieszkańców…

Między innymi w tej i między innymi, od mieszkańców. W każdy razie, gdyby nas ktoś MIĘDZY INNYMI nie zrozumiał – TO ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, NIE ZAPROSZENIE NA CAFE TORY!

Drodzy Mieszkańcy,

Piszemy do was, żeby powiedzieć Wam, że kontrola społeczna ma sens. Zwłaszcza tam, gdzie płacicie PENSJE różnym ludziom, żeby robili Wam i dla Was różne dobre rzeczy. A potem, żeby Wam opowiadali, co zrobili i za ile.

Nie wdając się w szczegóły, Rada Miasta co roku uchwala Miejski Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

I co roku wysłuchuje – w naszym imieniu – Sprawozdania w realizacji tego Programu. My to go nawet, MIĘDZY INNYMI, chcieliśmy przeczytać i porównać lata 2017, 2018 i 2019. No bo w końcu ktoś pracuje i bierze za to pieniądze. No to chcieliśmy, MIĘDZY INNYMI, zobaczyć — jak, dlatego poprosiliśmy też o sprawozdania z pracy Miejskiej Komisji za te same lata. Bo jej w końcu też się płaci.

Ratuszowi nie są chętni, żeby nam dać te papiery i stąd pewnie w tak zwanym między czasie, między innymi, od mieszkańców wpłynęły kuriozalne zarzuty. Tego komentować nie ma sensu, bo się samo komentuje.

O co chodzi z tą kontrolą i dlaczego przypuszczamy, jakież to powody MIĘDZY INNYMI, „mieszkańcami” powodowały, żeby takie głupoty robić? Sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2015 było przedstawiane podczas sesji w MAJU 2016. Kolejne w marcu 2017, W 2018 – znowu w maju radni wysłuchiwali sprawozdania.

A za 2018?

Nie mogli. Może dlatego, że w maju nie było sesji i jakoś tak z głów wyszło.

Może dlatego, że go nie było.

Pod sprawozdaniem, które nam w końcu przysłali jest data sporządzenia 31.01.2020 r.

No i Rada Miasta będzie go wysłuchiwać na przyszłej sesji, czyli w lutym 2020. Jak myślicie, Drodzy Mieszkańcy, czy MIĘDZY INNYMI, tak zwany pies z kulawą nogą zapyta TAK ZWANYCH odpowiedzialnych – dlaczego?

A już dodatkowo — może zapyta, MIĘDZY INNYMI, gdzie Regulamin tej Komisji, której Drodzy Mieszkańcy – płacicie?

My, Drodzy Nasi Mieszkańcy (trochę nas uwierają te zwroty kampanijno-polityczne) pytamy o kasę i papiery. Nasze i Wasze. Póki co, jak widać, MIĘDZY INNYMI, tych papierów było brak. Kasa pewnie się zgadza, w sensie diety i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i radnym wypłacono. Za 2019 też.

Finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich