Wyborców okręgu 7 niedługo czekają wybory uzupełniające

2017-06-21
Już dziś możemy zapowiedzieć publikację wystąpienia odchodzącego Radnego Pana Piotra Skubiszewskiego, który na naszą prośbę zgodził się napisać kilka zdań na temat trzyletniej pracy w Lubartowskim samorządzie.
fot. www.pkw.gov.pl

Kto będzie wybierał?

Przypominamy, że jest to okręg obejmujący ulice: Akacjowa, Bukowa, Chmielna, Cisowa, Dębowa, Jesionowa, Kasztanowa, Nadrzeczna, Osikowa, Sławińskiego, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa.

Tym, którzy już zapomnieli, kto chciał ich reprezentować w wyborach 2014, przypominamy kandydatury i rozkład głosów.

 Stawiamy sobie kilka pytań:

Czy osoby, które poprzednio kandydowały, w dalszym ciągu czują w sobie powołanie?

Czy może ich decyzja była związana z reprezentowaniem powołanego już komitetu wyborczego i sami nie zamierzają wykazywać inicjatywy „biernej”? Być może komitety wyborcze w Radzie Miasta „odkurzą” swoich kandydatów? W zasadzie możemy mówić tylko o odkurzaniu w dwóch Komitetach: Burmistrza Bodziackiego i Wiceburmistrza Szumca, czyli o Komitecie PiS-u i Wspólnoty Lubartowskiej. Kandydat PO jest członkiem Zarządu Powiatu. 

Czy obecnie, będziemy mieć co najmniej tylu chętnych do pełnienia mandatu z tego okręgu?

Tyle, jeśli chodzi o pytania.

Co jest pewne?

Wspólny Lubartów wystawi innego kandydata w okręgu 7. Trochę nas to dziwi, że Krzysztof Paśnik nie zdecydował się na wprawkę w Radzie, przed wyborami w 2018 roku. Zarekomendował za to, w lokalnej telewizji, kandydaturę Grzegorza Szyszki, co pozwala sądzić, że kandydat na burmistrza pozostaje bez zmian, a do gry wchodzi nowa osoba.